Emilek a indiánský náčelník na školní zahradě

Ve středu 13. září naši školu navštívila Veronika Šranková se svým terapeutickým mini koníkem Emilkem a indiánským náčelníkem Radkem Přibylem. Na školní zahradě připravili dětem příjemné dopolední setkání, ze kterého přinášíme několik fotografií v galerii. Emilek nabídl přátelské kopítko a děti ho rády přijaly, indián je pak uvedl do života  v souladu s přírodou a ukázal jim spoustu zajímavých věcí. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

Informace k zahájení školního roku 2017/2018

Školní rok bude zahájen dne:    4. září 2017 v 9:00 hodin v tělocvičně školy

Výlet do Prahy

Dne 13.6.2017 se vydala naše třída na výlet do Prahy. Jeli jsme vlakem – Inter Panterem v 7 hod z Blanska.

Rozhledna Veselice

26. 5. 2017 jsme podnikli výlet na rozhlednu do Veselice.  Míša s Tomášem se napřed báli vylézt až nahoru, nakonec  to přece jen zvládli. Výhled z rozhledny byl parádní. Potom jsme šli lesní cestou do Blanska. Výlet jsme zakončili v cukrárně, protože jsme si sladkou odměnu po tak náročném pochodu opravdu zasloužili.

You Dream We Run

Vernisáž výstavy v Galerii města Blanska

V úterý 6. června 2017 v 16 hodin proběhla společná vernisáž naší speciální školy z Blanska s partnerskou školou Ibsenka z Brna. Otevření výstavy doprovodil několika skladbami šikovný trumpetista Marek Vašíček. Pěkného setkání s pohledem do historie arteterapie v naší škole se zúčastnili i umělci, kteří školou prošli v dřívějších létech. Kolegové z Brna zase představili výtvarnou soutěž Malujeme bez hranic, která již se stává tradicí. Tvořivé úsilí našeho školního atelieru pod vedením paní Mariky Zouharové dokumentují jak vystavovaná díla, tak i dokumenty z předchozích let.

Pozvánka na výstavu

Srdečně Vás zveme na výstavu, jejímž spolupořadatelem je naše škola. Podrobnější info naleznete v plakátu pod tímto textem.

You Dream We Run

V jednom z předchozích článku bylo zmíněno, že letos se naše škola zapojí do štafetového běhu s názvem You Dream We Run, jehož výtěžek půjde mimo jiné děti i na naše žáky. Na níže přiložené fotografii se můžete podívat na podrobnější program akce.

Pozvánka na besídku

Základní škola speciální, příspěvková organizace zve rodiče žáků a další přátele školy na Besídku ke Dni matek, která se koná v pátek 12. 5. 2017 v 9:00 hodin v tělocvičně školy. Jako tradičně se můžete těšit na různorodá vystoupení žáků jednotlivých tříd.

BEZ VÁS TO NEZVLÁDNEME...

Vážení přátelé školy,

Zápis do školy

Ředitelství Základní školy speciální Blansko, příspěvkové organizace oznamuje, že zápis dětí do 1. ročníku se bude konat v  úterý dne 25. 4. 2017 od 12.00 do 16.00 hodin v budově školy na Žižkově ulici 27/1919, 678 01 Blansko.

XXI. Maškarní ples

Letošní maškarní ples byl opět skvělý!

Pozvánka na XXI. Maškarní ples

Srdečně Vás zveme na XXI. Maškarní ples, který pořádá Zapsaný spolek Počítáte s námi? Ples se uskuteční v sále Dělnického domu v Blansku, a to dne 24. 2. 2017 od 20.00 hodin. K tanci nebo poslechu hraje tradičně skupina Velvet a z programu se dále můžete těšit na taneční vystoupení Body Rockers nebo na folklórní soubor Velen Boskovice. Vstupenku s místenkou zakoupíte za 250 Kč v Informační kanceláři Blanka.

Sponzorský dar

Jedna ze tříd základní školy speciální byla nově vybavena speciální houpačkou z biobavlny, na které se mohou houpat děti i dospělí až do 150 kg hmotnosti. Částkou téměř 16 tisíc Kč na její pořízení přispěl výtěžek charitativního vánočního jarmarku ZŠ a MŠ Salmova společně se sdružením LAVINA – křesťané města Blanska. Našim sponzorům tímto děkujeme.

Předvánoční koncert

Ve středu 21. prosince nás přijela do školy opět navštívit jedovnická hudební skupina EZOP BAND. Společně jsme se sešli v tělocvičně a zazpívali si nejrůznější vánoční koledy. Seznamovali jsme se s nejrůznějšími hudebními nástroji a všichni dohromady jsme se hlavně těšili na pomalu se blížící Vánoce.

Pozvánka na Vánoční besídku

Vážení rodiče a přátelé školy,

dovolujeme si Vás pozvat na tradiční Vánoční besídku, která se uskuteční od 9 hodin v tělocvičně školy dne 22. prosince 2016. Přivítá vás ředitel školy společně se žáky a jejich pestrým programem. Na závěr besídky si společně zazpíváme několik koled a naladíme tak se vánoční atmosférou. Potom si žáci rozbalí dárečky, které dostanou od Ježíška z akce "Strom splněných přání".

Mikulášská besídka

Dne 30. 11. 2016 navštívili žáci školy tradiční program Mikulášské besídky v Městském klubu důchodců v Galerii města Blanska. Ta proběhla jako obvykle ve spolupráci se SONS. Žáci a jejich kamarádi si zazpívali koledy a potom všichni s napětím čekali na Mikuláše, který přišel společně s andělem a čertíky. Jako každý rok přinesl a rozdával balíčky. Na závěr besídky si všichni zatancovali.

Jak celá akce probíhala si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Malujeme bez hranic, vernisáž výstavy

V úterý 6. 12. 2016 v odpoledních hodinách proběhla ve foyer Mahenova divadla vernisáž výstavy výtvarných prací, letos na téma "Kdo jsem já". Hoši mají svá díla vystavená a díky školnímu výtvarnému ateliéru tak opět mohli zažít slavnostní atmosféru předávání ocenění.

Vernisáž výstavy Malujeme bez hranic očima našich žáků Matěje a Martina.

Hudební festival "Zpívejte s námi!" - Rájec - Jestřebí

V letošním roce se tato tradiční akce konala již po osmnácté. Sedmnáct ročníků se uskutečnilo v Rájci – Jestřebí.  Čtvrtým rokem se pak scházíme v prostorách rájecké sokolovny. Toto prostředí nám umožňuje pořádat akci později na podzim, což dává účastníkům ze speciálních škol více času na přípravu vystoupení.