Novinky

Ozdravný pobyt žáků u moře v severní Itálii

V pátek 1.6. 2018 ve 22:00 jsme se žáky odjeli od školy mikrobusem cestovní kanceláře Kompas tour Jihlava. Cesta proběhla bez problémů. Ráno kolem osmé hodiny jsme se ubytovali v apartmánové vile Acaccia v Caorle.

You Dream We Run

Ve dnech 8. až 9. června 2018 se uskutečnil již šestý ročník 24 hodinového běhu s názvem You Dream We Run. Akce s dobročinným účelem se konala jako tradičně na území blanenského stadionu ASK. You Dream We Run je charitativní štafetový běh, při němž se tentokrát přibližně 3.113 účastníků ze 77 různých týmů snažilo splnit sny devíti dětem a sedmi dospělým osobám se zdravotním handicapem. Dohromady se podařilo uběhnout 50.100 koleček, což pro představu odpovídá asi dvaceti tisícům kilometrům.

Den s pejsky

V pátek 25. května se žáci naší školy účastnili akce s názvem Den s pejsky, kterou pořádali členové občanského sdružení Feneček.

Štafeta You Dream We Run

      

Vážení přátelé naší školy,                                

 

Pozvánka k Besídce ke Dni matek

Zveme Vás na Besídku ke Dni matek, kde jako každoročně můžete shlédnout pestrý program. Besídka proběhne dne 11. května 2018 v tělocvičně školy, a to v 9 hodin.

Provoz školy, internátu i družiny bude v tento den ukončen ve 12 hodin!

Rehabilitační vyšetření žáků

Je tomu již čtvrtstoletí, kdy do naší školy poprvé přijel vyšetřovat žáky prim. MUDr. Radek Brauner z dětské nemocnice v Brně. Velice si vážíme této spolupráce, na základě které 25 let pomáhá vytvářet rehabilitační plány našich žáků. Jako poděkování za tuto dlouholetou pomoc si pan primář domů odvezl tématicky vyrobený dort.

OZNÁMENÍ O ZÁPISU

Zápis do 1. ročníku Základní školy speciální Blansko, příspěvkové organizace proběhne dne 24. 4. 2018 od 12.00 do 16.00 hodin v budově školy na Žižkově ulici 27/1919, 678 01 Blansko. 

Pozvánka na XXII. Maškarní ples

Srdečně Vás zveme na XXII. Maškarní ples, který pořádá Zapsaný spolek Počítáte s námi? Ples se uskuteční v pátek 9. března 2018 od 20 hodin v sále Dělnického domu v Blansku.

Vítání nového roku

V úterý 16. ledna jsme byli pozvaní na již sedmnáctý ročník Vítání nového roku pro hendikepované děti. Ačkoliv nám nepřálo počasí, tak jsme sebrali odvahu a vydali se školním automobilem do Boskovic. Akce se konala od 14 hodin ve skleníku. V krátkých vstupech se nám se svými vystoupeními ukázali žáci z různých škol i mateřských škol, svoji techniku předvedli policisté od Městské policie a dobrovolní hasiči Mazurie. Mimo uvedené jsme ještě viděli tancování pejska Nessie a zatancovali jsme si na písničky v průběhu diskotéky.

Vánoční besídka

V pátek 22. prosince jsme se naposledy všichni sešli ve školní tělocvičně, abychom maminkám, tatínkům, babičkám či dědečkům společně předvedli naše různorodá vystoupení na besídce. Někteří z nás tančili, další zpívali anebo se naučili básničky. Všichni žáci nakonec zdolali trému a odvedli skvělé výkony, za což si na konci besídky vysloužili dárky od Ježíška. Ty žákům zakoupili různí sponzoři v průběhu charitativní akce Strom splněných přání, která se uskutečnila v blanenské restauraci Punkva. Za splněná přání děkujeme. 

Vánoční besídka

Vážení rodiče a přátelé školy,

níže přiloženou pozvánkou Vás srdečně zveme na letošní Vánoční besídku. Ta se v tomto roce uskuteční 22. prosince 2017 v 9 hodin ve školní tělocvičně. 

Mikulášská besídka

Ve středu 29. listopadu jsme navštívili jako každoročně Městský klub důchodců v budově Galerie města Blanska, kde již poněkolikáté proběhla Mikulášská besídka. Na tuto akci se žáci těšili a ti, kteří měli černé svědomí se možná i trochu báli, že je odnese čert. Poté, co jsme se na místě konání sešli a přivítali se s našimi dalšími kamarády, jsme počkali na zahájení programu paní Peterkovou ze SONS Blansko.

Hudební festival Rájec-Jestřebí

 

Zpívali a tančili jsme již po devatenácté

 

Hipoterapie

 

V těchto dnech došlo na naší škole k ukončení podzimní části hipoterapie, a to jak ve vyškovské Piafě, tak i v hostěnické Eponě. Děkujeme za společně strávený čas s koníky a na jaře se opět těšíme na další ježdění.

Další fotografie z hipoterapie si můžete prohlédnout v sekci fotogalerie. 

Za zvířaty na farmě

V pátek 13. října proběhl výlet žáků IV. třídy do krásné podzimní přírody za zvířaty, která si mohla z blízka prohlédnout a některá i pohladit. K vidění byli dva psi, klisna, lišky, divoká prasata, kuny, krkavec Kája a srna Bambule. K. Hrubá

Návštěva kina

Dne 25. září 2017 navštívily děti z internátu naší školy filmové představení Po strništi bos. Děti byly nadšené z atmosféry kina a ze zážitku z filmu jako takového. Byli jsme šťastní, že bylo v našich možnostech navštívit blanenské kino v odpoledních hodinách, jelikož se zrovna v ten den promítalo pro seniory. 

Svatováclavský jarmark E.ON

Ve čtvrtek 21. 9. 2017 jsme se s naší výtvarnou dílničkou zúčastnili již tradiční akce nadačního fondu Energetika - pomoc v nouzi. Nadační fond v letošním roce oslavuje 20 let své existence a k tomuto výročí vzniklo video, které jsme při této příležitosti také zhlédli. Naše škola s nadačním fondem spolupracuje na různých projektech a i proto se video natáčelo také u nás. Děkujeme nadačnímu fondu Energetika - pomoc v nouzi za pomoc a spolupráci. Další fotografie jsou ve fotogalerii. 

Emilek a indiánský náčelník na školní zahradě

Ve středu 13. září naši školu navštívila Veronika Šranková se svým terapeutickým mini koníkem Emilkem a indiánským náčelníkem Radkem Přibylem. Na školní zahradě připravili dětem příjemné dopolední setkání, ze kterého přinášíme několik fotografií v galerii. Emilek nabídl přátelské kopýtko a děti ho rády přijaly, indián je pak uvedl do života  v souladu s přírodou a ukázal jim spoustu zajímavých věcí. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

Informace k zahájení školního roku 2017/2018

Školní rok bude zahájen dne:    4. září 2017 v 9:00 hodin v tělocvičně školy

Výlet do Prahy

Dne 13.6.2017 se vydala naše třída na výlet do Prahy. Jeli jsme vlakem – Inter Panterem v 7 hod z Blanska.

 

Stránky

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Kontakt

Základní škola speciální Blansko, příspěvková organizace

Tel: +420 516 418 728
Fax: +420 516 410 080
Mobil: +420 602 526 577
E-mail: specialniskola@blansko.net

Speciálně pedagogické centrum

Tel: 516 411 868
Mobil: 724 547 446
E-mail: spc@blansko.net