Hipoterapie

V těchto dnech došlo na naší škole k ukončení podzimní části hipoterapie, a to jak ve vyškovské Piafě, tak i v hostěnické Eponě. Děkujeme za společně strávený čas s koníky a na jaře se opět těšíme na další ježdění.

Další fotografie z hipoterapie si můžete prohlédnout v sekci fotogalerie.

Za zvířaty na farmě

V pátek 13. října proběhl výlet žáků IV. třídy do krásné podzimní přírody za zvířaty, která si mohla z blízka prohlédnout a některá i pohladit. K vidění byli dva psi, klisna, lišky, divoká prasata, kuny, krkavec Kája a srna Bambule. K. Hrubá

Návštěva kina

Dne 25. září 2017 navštívily děti z internátu naší školy filmové představení Po strništi bos. Děti byly nadšené z atmosféry kina a ze zážitku z filmu jako takového. Byli jsme šťastní, že bylo v našich možnostech navštívit blanenské kino v odpoledních hodinách, jelikož se zrovna v ten den promítalo pro seniory.

Svatováclavský jarmark E.ON

Ve čtvrtek 21. 9. 2017 jsme se s naší výtvarnou dílničkou zúčastnili již tradiční akce nadačního fondu Energetika - pomoc v nouzi. Nadační fond v letošním roce oslavuje 20 let své existence a k tomuto výročí vzniklo video, které jsme při této příležitosti také zhlédli. Naše škola s nadačním fondem spolupracuje na různých projektech a i proto se video natáčelo také u nás. Děkujeme nadačnímu fondu Energetika - pomoc v nouzi za pomoc a spolupráci. Další fotografie jsou ve fotogalerii.

Emilek a indiánský náčelník na školní zahradě

Ve středu 13. září naši školu navštívila Veronika Šranková se svým terapeutickým mini koníkem Emilkem a indiánským náčelníkem Radkem Přibylem. Na školní zahradě připravili dětem příjemné dopolední setkání, ze kterého přinášíme několik fotografií v galerii. Emilek nabídl přátelské kopýtko a děti ho rády přijaly, indián je pak uvedl do života  v souladu s přírodou a ukázal jim spoustu zajímavých věcí. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

Informace k zahájení školního roku 2017/2018

Školní rok bude zahájen dne:    4. září 2017 v 9:00 hodin v tělocvičně školy

Výlet do Prahy

Dne 13.6.2017 se vydala naše třída na výlet do Prahy. Jeli jsme vlakem – Inter Panterem v 7 hod z Blanska.

Rozhledna Veselice

26. 5. 2017 jsme podnikli výlet na rozhlednu do Veselice.  Míša s Tomášem se napřed báli vylézt až nahoru, nakonec  to přece jen zvládli. Výhled z rozhledny byl parádní. Potom jsme šli lesní cestou do Blanska. Výlet jsme zakončili v cukrárně, protože jsme si sladkou odměnu po tak náročném pochodu opravdu zasloužili.

You Dream We Run

Vernisáž výstavy v Galerii města Blanska

V úterý 6. června 2017 v 16 hodin proběhla společná vernisáž naší speciální školy z Blanska s partnerskou školou Ibsenka z Brna. Otevření výstavy doprovodil několika skladbami šikovný trumpetista Marek Vašíček. Pěkného setkání s pohledem do historie arteterapie v naší škole se zúčastnili i umělci, kteří školou prošli v dřívějších létech. Kolegové z Brna zase představili výtvarnou soutěž Malujeme bez hranic, která již se stává tradicí. Tvořivé úsilí našeho školního atelieru pod vedením paní Mariky Zouharové dokumentují jak vystavovaná díla, tak i dokumenty z předchozích let.

Pozvánka na výstavu

Srdečně Vás zveme na výstavu, jejímž spolupořadatelem je naše škola. Podrobnější info naleznete v plakátu pod tímto textem.

You Dream We Run

V jednom z předchozích článku bylo zmíněno, že letos se naše škola zapojí do štafetového běhu s názvem You Dream We Run, jehož výtěžek půjde mimo jiné děti i na naše žáky. Na níže přiložené fotografii se můžete podívat na podrobnější program akce.

Pozvánka na besídku

Základní škola speciální, příspěvková organizace zve rodiče žáků a další přátele školy na Besídku ke Dni matek, která se koná v pátek 12. 5. 2017 v 9:00 hodin v tělocvičně školy. Jako tradičně se můžete těšit na různorodá vystoupení žáků jednotlivých tříd.

BEZ VÁS TO NEZVLÁDNEME...

Vážení přátelé školy,

Zápis do školy

Ředitelství Základní školy speciální Blansko, příspěvkové organizace oznamuje, že zápis dětí do 1. ročníku se bude konat v  úterý dne 25. 4. 2017 od 12.00 do 16.00 hodin v budově školy na Žižkově ulici 27/1919, 678 01 Blansko.

XXI. Maškarní ples

Letošní maškarní ples byl opět skvělý!

Pozvánka na XXI. Maškarní ples

Srdečně Vás zveme na XXI. Maškarní ples, který pořádá Zapsaný spolek Počítáte s námi? Ples se uskuteční v sále Dělnického domu v Blansku, a to dne 24. 2. 2017 od 20.00 hodin. K tanci nebo poslechu hraje tradičně skupina Velvet a z programu se dále můžete těšit na taneční vystoupení Body Rockers nebo na folklórní soubor Velen Boskovice. Vstupenku s místenkou zakoupíte za 250 Kč v Informační kanceláři Blanka.

Sponzorský dar

Jedna ze tříd základní školy speciální byla nově vybavena speciální houpačkou z biobavlny, na které se mohou houpat děti i dospělí až do 150 kg hmotnosti. Částkou téměř 16 tisíc Kč na její pořízení přispěl výtěžek charitativního vánočního jarmarku ZŠ a MŠ Salmova společně se sdružením LAVINA – křesťané města Blanska. Našim sponzorům tímto děkujeme.

Předvánoční koncert

Ve středu 21. prosince nás přijela do školy opět navštívit jedovnická hudební skupina EZOP BAND. Společně jsme se sešli v tělocvičně a zazpívali si nejrůznější vánoční koledy. Seznamovali jsme se s nejrůznějšími hudebními nástroji a všichni dohromady jsme se hlavně těšili na pomalu se blížící Vánoce.