You Dream We Run

 

Jak možná již z našich předchozích příspěvků víte, ve dnech 9. - 10. června 2017 proběhlo 24 hodinové klání na blanenském stadionu ASK. Akce You Dream We Run je charitativní štafetový běh, který se letos konal již popáté. Z pátku na sobotu se na oválu vystřídalo více než 2000 běžců z 53 různých týmů, kterým se dohromady podařilo uběhnout vzdálenost 32.184 kol, což je 12.873.600 metrů, tedy přibiližná vzdálenost z Blanska na severní pobřeží Austrálie. Hlavnímu pořadatelovi, panu Romanovi Jančiarovi ze spolku Prosen, se letos opět zadařilo splnit všech 10 snů osmi dětí a dvou dospělých, a to v celkové hodnotě 370 tisíc korun. Nejvíce kol uběhla Základní škola Jedovnice s 979 koly.

 

Štafeta naší školy s názvem Draci pod vedením Mgr. Veroniky Šebelové obsadila ve finální listině 42. místo s 527 koly. Složena byla z 25 členů zaměstnanců školy, rodičů žáků, přátel školy a dalších dobrovolníků, kteří se do běhu zapojili s nadšením až na místě. Další poděkování patří Marice Zouharové, která připravila dary nejen pro vystupující, ale i pro jednotlivé týmy.

 

O pestrý doprovodný program se postarali mimo jiné i naši žáci. Dále jsme mohli vidět naživo zazpívat například Martina Haricha a Petera Cmorika, kteří přijeli až ze Slovenska a dále také Láďu Křížka, Laďu Kerndla a kapely Nebe či Pohledy. Zacvičili jsme si s blanenskou Nemocvičnou, podívali jsme se na exhibici mistra světa v biketrialu Vaška Koláře, na iluzionistu Magic Soukupa nebo na seskoky výsadkářů z Parahospody.

 

Další poděkování patří všem, díky kterým se podařilo uskutečnit všechny sny, ať už organizátorům, běžcům, vystupujícím nebo těm, kdo se jen přišli podívat, a zakoupením trička nebo jiných upomínkových předmětů s logem You Dream We Run, přispěli ke zdárnému splnění účelu akce. Děkujeme!!!

Více fotografií si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Předávání snu Vendulce

Kontakt

Základní škola speciální Blansko, příspěvková organizace

Tel: +420 516 418 728
Fax: +420 516 410 080
Mobil: +420 602 526 577
E-mail: specialniskola@blansko.net

Speciálně pedagogické centrum

Tel: 516 411 868
Mobil: 724 547 446
E-mail: spc@blansko.net