Canisterapie ve škole

Kalendář školy

Vážení rodiče a přátelé školy,

dovolte nám představit kalendář Nadačního fonfu Energetika - pomoc v nouzi, který je tvořen výtvarnými díly Vašich dětí, našich žáků. Každý měsíc roku 2016 Vám tak prostřednictvím obrázků může odhalit kus světa barev, emocí, fantazie tak, jak jej vnímají autoři vybraných děl. Srdcem výtvarných projektů a nápadů v naší škole je arteterapeutka Marika Zouharová.

Předvánoční koncert

V pátek 18. 12. nás do školy opět po roce přijela vánočními melodie potěšit jedovnická hudební skupina EZOP BAND. Společně jsme si zazpívali a zabroukali známé koledy a mohli jsme obdivovat široký repertoár hudebních nástrojů kapely.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Vánoční besídka

V úterý, 22. prosince, se bude již tradičně konat Vánoční besídka, kde vystoupí žáci školy. V 9:00 hod. Vás srdečně přivítá ředitel školy a společným shlednutím svědomitě a pilně natrénovaných kolektivních vystoupení, se příjemně naladíme vánoční atmosférou a společně můžeme přihlížet na rozzářené dětské tváře, rozbalující dárečky, darované z dobrovolnické akce "Strom splněných přání".

Ježíškova výtvarná dílnička

V blanenském kině proběhla ve čtvrtek 3.12.2015 v odpoledních hodinách  charitativní akce . Naši žáci, kteří navštěvují školní internát, se zapojili do výtvarné Ježíškovy dílničky,  a vyrobili si z barevných papírů čertíky.

Následovalo divadelní představení : Kuba Klubíčko , v podání herců z Brna. Na zakončení celé akce přišel Mikuláš  a děti podaroval sladkou odměnou. Moc se nám to všem líbilo.

Věra Stará

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.

Vernisáž výtvarné soutěže "Malujeme bez hranic"

Ve středu, 2. 12., se v příjemném prostředí Mahenova divadla v Brně, sešli účastníci výtvarné soutěže "Malujeme bez hranic", kde hned několik cen přebírali žáci naší školy.

A to jak za díla jednotlivců, tak za dílo v kolektivu. Na společensky významnou událost děti hrdě doprovodili rodiče, společně se zaměstnanci školy.

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.

Mikulášská besídka 2015

Ve středu, 2. prosince, se konala žáky dlouho očekávaná a oblíbená Mikulášská besídka. Mikuláše se svými pomocníky přivítaly melodie koled, znějící z úst našich žáků. Za podpory SONS Blansko, v místním Městském klubu důchodců, byly také oceněny výtvarné práce žáků. Veliké díky patří pí. Peterkové, pí. Rekové a všem organizátorům akce, na které jsme se mohli opět po roce společně veselit.

Festival "Zpívejte s námi!" 2015

Letos se tato již tradiční akce konala po sedmnácté.  Z toho se šestnáct ročníků uskutečnilo v Rájci – Jestřebí.  V letošním roce, 19. listopadu, se nás do Rájce – Jestřebí sjelo téměř dvě stovky. I když se nemohla zúčastnit všechna oslovená zařízení, sál Sokolovny byl zaplněn.

Představení KUTÁLKA

Keramický jarmark v Kunštátě

Návštěvníci  23. ročníku Keramického jarmarku v Kunštátě obdivovali fantazii a um žáků naší školy. Originalita výrobků vykouzlila úsměv na tváři mnohým z nich. Už se všichni těšíme na další – 24. ročník. Děkujeme všem, kteří nás navštívili.

Besídka pro maminky

V pátek 15. 5. 2015 proběhla tradiční besídka pro maminky a všechny blízké žáků naší školy. Atmosféru, emoce, střípky jednotlivých vystoupení si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Dík za příjemné zážitky patří dětem a pedagogům a samozřejmě všem rodičům, kteří naše snažení přišli shlédnout a společně si s námi užít.

Vystoupení našich žáků v Novém Jičíně – VÍTÁNÍ JARA

14. 4. 2015 jsme vyrazili do Nového Jičína, v kulturním domě Fokus pořádala místní speciální škola tradiční akademii Vítání jara, které se již několik let zúčastňujeme. Třída M. Kocmanové vystoupila s pásmem ROK. Vystoupení se setkalo s velmi kladnou odezvou (kolegové ze zúčastněných škol oceňovali výkony našich žáků, zejména Marka Kováře. Po přehlídce vystoupení následovala krátká diskotéka.

Jak jsme zahájili hipoterapii

Jarní teploty a sluníčko uplynulých dnů nás nalákalo a vyzvalo k zahájení hipoterapie. První návštěva Hostěnic byla domluvena na 31. 3. 2015. Přicházející duben nás ale napálil aprílovým počasím a úterní dopoledne přineslo bohatou sněhovou nadílku, a tak jsme místo ježdění strávili příjemné dopoledne ve stájích a koně jsme kartáčovali, hladili a poznali, jak se o ně lidé mají starat.

Cimbálová muzika včera, dnes a … zítra

Když nás před nedávnem navštívila paní Mirka Kocmanová, vedoucí Cimbálové muziky Základní umělecké školy Blansko, s informací, že by ráda uspořádala koncert, přičemž by poměrnou část výtěžku dobrovolného vstupného chtěla věnovat naší škole, byli jsme velmi potěšeni. Nestává se často, že organizátor akce výtěžek někomu věnuje.

Bowling

Když napadl sníh, těšili jsme se, že půjdeme bobovat. Ale on hned roztál. Když viděla paní učitelka, jak jsme smutní, vymyslela, že půjdeme na bowling. Měl jsem 118 bodů a měl jsem dva striky. Hned za mnou se umístil Tomáš a Martin. Bylo to hezké. Šimon

Exkurze do Technického muzea v Brně

Ve středu 18. února 2015 se žáci I. třídy ZSŠ zúčastnili exkurze v Technickém muzeu v Brně. Děti si prohlédly expozice s historickými vozidly, s letadly a s hudebními nástroji. Každá z expozic byla obohacena o zajímavý výklad průvodce. Na závěr se žáci podívali i do technické herny, která dětem umožňuje seznámit se zábavnou formou s fyzikálními zákony a jejich aplikacemi. Fotografie z exkurze naleznete v galerii.

PLES ZÁKLADNÍ ŠKOLY SPECIÁLNÍ...OPĚT MAŠKARNÍ!

Všem přátelům děkujeme!

V pátek 30. ledna se v prostorách Dělnického domu konal už devatenáctý ples zapsaného spolku (dříve občanského sdružení) Počítáte s námi?, který je zřízen při Základní škole speciální v Blansku.